طراحی سایت وب ۲

در این سایت ها کاربران فقط به محتوای ایجاد شده توسط مدیران و دیگر کاربران اینترنت دسترسی ندارند، بلکه خودشان نیز می توانند در تولید محتوا نقش داشته باشند.
وب ۲ همچنین از ساختار مناسب تری بهره می برد و کاربران در وب سایت های وب ۲ می توانند تنها با چند کلیک به مقصد مورد نظر خود برسند، دکمه های کاربری و هدایت کننده در وب سایت های وب ۲ نقش مهمی بر عهده دارند.
وب ۲ سیر تحول و تغییرات در دنیای مجازی و وب است که می تواند در آینده نیز دستخوش تغییرات جدیدتر شود. وب سایت گوگل و وب سایت ویکی پدیا می توانند مثال های خوبی برای شناسایی بهتر وب ۲ باشند.

داده پردازان راستین برای طراحی این گونه سایت ها علاوه بر در نظر گرفتن کدنویسی ساده که به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل پیمایش باشد و مطالب منتشر شده در هر روز قابلیت نمایش در لیست نتایج را داشته باشد، به طراحی صفحات نیز توجه میکند که در عین زیبایی به قدری ساده باشد که کاربران با آن ارتباط بر قرار کند.
همچنین یکی از موارد مهم در این وب سایت ها کاربران می باشند. دسترسی کاربران به نقاط مختلف یک سایت توسط چند کلیک باید صورت بگیرد. ( به navigation در طراحی سایت باید توجه شود و به راحتی امکان پذیر باشد.)
ورود کاربران از موتورهای جستجو نیز اهمیت دارد. بنابراین وب سایت باید برای موتور های جستجو بهینه سازی شده باشد.