ارزیابی احساسات مشتریان یک معقوله جدید در دنیای کسب و کارهای امروزی و به ویژه کسب و کارهای آنلاین است که با گسترش تکنولوژی و ایجاد بسترهای لازمه به یک عنصر کلیدی در دنیای کسب و کار ها تبدیل شده است .
ارزیابی احساسات مشتریان به این معنا می باشد که بدانیم که مشتری در مقابل خدمات و یا محصول چه احساسی دارد و با ارزیابی و بررسی آن بتوانیم محصول و یا خدمات را گسترش و یا بهینه سازی نماییم .
داده های خروجی از ارزیابی احساسات مشتریان می تواند الگوی استفاده کاربران را هم شناسایی کند که این الگو می تواند در ساختار کسب و کار تحول های زیادی ایجاد نماید و از دیگر خروجی های این ارزیابی می توان به افزایش نرخ تبدیل اشاره کرد .

برای اینکه کاربرد ارزیابی احساسات مشتریان شفاف شود به مثال های ذیل توجه فرمایید :

فرض کنید شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و کلیه فرآیند های طراحی وب سایت حرفه ای و بهینه سازی برای موتورهای جستجو را سپری کرده اید و تبلیغات خوبی هم در خصوص آن انجام داده اید بر اساس آمار های معمول شما میزان بازدید از صفحات ، وضعیت آن در موتورهای جستجو را دارید اما اگر دیتا هایی داشته باشید که متوجه شوید مشتریان چه سبک نمایشی را ترجیح میدهند و یا اینکه مشتریان در هنگام خرید چه حسی دارند و یا اینکه چقدر به محتوای سایت شما توجه می کنند و یا الگوی رفتار آنها در فروشگاه به چه صورت میباشد به نظرتان کسب و کارتان چگونه خواهد بود ؟

و یا در مثال دیگری :

فرض کنید که مشتری شما قصد دارد از فروشگاه شما خرید کند. وارد فروشگاه می شود و به دسته محصولات لپتاپ می رود ، در آن چندین نوبت بر اساس قیمت لیست محصولات را مرتب می کند ، چندین مدل در بازه قیمتی x تومان را بررسی می کند و سپس از بین محصولات انتخاب شده به میزان RAM دو مدل بیشتر دقت می کند و در نهایت مجدد قیمت را ارزیابی کرده و یکباره ممکن است از خرید آن پشیمان شود .

در صورتی که شما چنین اطلاعاتی را در یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید، به نظرتان نمی توانید مشتری را جذب کنید؟ اگر پیش از خروج به وی پیشنهاد بدهید که این لپتاپ را می تواند با x ریال تخفیف خریداری نماید ، آن مشتری را جذب نکرده اید؟

مثال های بالا تنها به یکی از کاربردهای ارزیابی احساسات مشتریان اشاره کرده است. ما در داده پردازان راستین با در اختیار داشتن برترین تکنولوژی ها و دانش فنی بالا و نوین در این حوزه می توانیم با ایجاد بسترهای لازمه در وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی شما تجربه ای متفاوت را برای شما ایجاد می نماییم. داده پردازان راستین ، در فرآیند طراحی وب سایت و یا فروشگاه های اینترنتی خود به صورت پیش فرض این امکانات را قرارداده است و با ارائه مشاوره در این زمینه باعث پیشی گرفتن مشتریانمان از رقباء تجاریشان می شویم . با استفاده از ارزیابی احساسات مشتریان میتوان هزینه ها را کاهش داد و دقیقا” بر اساس الگو رفتار مشتریان اقدامات متناسب انجام داد.

یکی از مهمترین ویژگی راهکار هایی که در خصوص مشتریان در داده پردازان راستین ارائه می شود آن است که ارزیابی احساسات مشتریان، وفادار سازی مشتریان و مدیریت ارتباط با مشتریان، با توجه به سیاست ها و سناریو هایی یک مجموعه به صورت یکپارچه قابل ارائه می باشد.

مقاله کاربردی: ارزیابی رفتار مشتریان از چه رو حائز اهمیت است؟

ما چگونه کار میکنیم ؟

برای داده پردازان راستین شفافیت یک اصل میباشد و تمامی همکاران ما به موضوع پایبند هستند ، در این راستا ما کلیه اقداماتی که قصد انجام آن را داریم به صورت کامل مطرح و جزئیات آنها را مشخص میکنیم و بر اساس آن اقدام به اجرای پروژه مینماییم. ما چگونه کار میکنیم ؟ما چگونه کار میکنیم ؟

مقالات مرتبط

در وبلاگ داده پردازان راستین ، به صورت روزانه مقالات و مطالب جدید در حوزه طراحی سایت و تجارت الکترونیک منتشر میشود ، آنها را از دست ندهید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !