چرا طراحی اپلیکیشن موبایل اختصاصی برای کسب و کارها حائز اهمیت است؟

در عصر دیجیتال و دنیای امروز، روز به روز بر تعداد کاربران تلفن های هوشمند افزوده می شود. کاربرانی که شاید دانش استفاده از کامپیوتر را نداشته باشند، اما با تلفن های هوشمند به خوبی ارتباط برقرار کرده اند! از صفحات اجتماعی دیدن می کنند، جستجوی اینترنتی انجام می دهند و بسیاری از فعالیت های روزانه خود را وابسته به تلفن هوشمند می دانند. همچنین بهبود وضعیت اینترنت کشورمان در سال های اخیر باعث شده است تا کاربران بیشتری به اینترنت دسترسی داشته باشند. از این رو در سال های اخیر بسیاری از صاحبان و مدیران کسب و کار، چه آنان که پیش از این وارد دنیای تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین شده بودند و چه کسانی که تجربه حضور در فضای مجازی و تجارت الکترونیک را نداشته اند، به طراحی اپ موبایل توجه ویژه ای نشان داده اند. و آن را راهی برای ارتباط بهتر و ارائه خدمات بهتر به مشتریان می دانند.

هزینه طراحی اپ موبایل چگونه محاسبه می شود؟

مطمئناٌ هزینه طراحی اپ موبایل ، برای سفارش طراحی اپ یک فاکتور کلیدی می باشد. از آنجایی که حوزه های طراحی اپ موبایل گسترده بوده و هر کسب و کار با توجه به نیاز های خود ، نیازمند طراحی و برنامه نویسی متفاوتی است، هزینه طراحی اپ موبایل را نمی توان یک مبلغ ثابت در نظر گرفت و باید برای هر کیس اختصاصی اعلام شود.

طراحی اپ موبایل

انواع طراحی اپ موبایل با اهداف مختلف

یکی از راه های نوین تبلیغات کسب و کارها ، طراحی اپ موبایل با هدف جذب مشتری، وفادارسازی مشتری و تشویق مشتری می باشد.

بازاریابی مبتنی بر موبایل اپلیکیشن یک راهکار عالی برای رسیدن به مخاطبان هدف خود از طریق سرگرمی است. این نوع از کمپین ها به عنوان برنامه های تلفن همراهی ایجاد می شوند که محصول یا خدمت مورد نظر را به مخاطبان معرفی می نماید.
یکی از ویژگی های این نوع از اپلیکیشن ها پیچیده نبودن آن ها است ، از همین رو میزان مشارکت مخاطبان را به صورت چشم گیری افزایش می دهد. بنابر این یک گزینه عالی برای کمپین بازاریابی به صورت آنلاین محسوب می شوند.

اپلیکیشن های موبایل با اهداف متفاوتی برای سیستم عامل های Android و IOS به عنوان پرمخاطب ترین سیستم های عامل تلفن های هوشمند طراحی می شوند.

طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی (مخصوص فروشگاه اینترنتی) ، طراحی اپ موبایل کاربردی ،طراحی اپ موبایل با اهدف تبلیغاتی و یا حتی طراحی اپ موبایل مکان محور با هدف وفاداسازی مشتری! معمولا، اهداف بیشتر کسب و کار ها از طراحی اپ موبایل حول یکی از این موارد می باشد.

اپلیکیشن های موبایل اختصاصی، مخصوص کسب و کار ها و سازمان ها، استارت آپ ها و ایده های نو می باشد.در طراحی اپ موبایل، طراحی اپلیکیشن بر اساس نیاز های یک مجموعه یک اصل مهم برای طراحان و برنامه نویسان داده پردازان راستین است.  از آنجایی که کیفیت طراحی و توسعه اپ موبایل یکی از عواملی است که در انتشار اپلیکیشن در مارکت ها بررسی می شود ، کارشناسان ما مطمئن خواهند شد که کیفیت اپلیکیشن به گونه ای باشد که در بازار رقابتی نیاز های مشتریان و کاربرانشان را تامین نماید. همچنین قابلیت انتشار در app مارکت ها را داشته باشد.

برای مثال در طراحی اپ موبایل فروشگاه اینترنتی علاوه بر دردسترس بودن منو ها و کالا ها و شفاف بودن مراحل خرید، از این جهت که کاربران اطلاعات شخصی خود را در اختیار قرار می دهند، امنیت اطلاعات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما مطمئن می شویم که امنیت اطلاعات شما و کاربرانتان همواره حفظ شود.

در داده پردازان راستین، هدف طراحی اپ موبایل را بسیار حائز اهمیت می دانیم، از این رو پیش از هر گونه اقدامی، در طی جلسات و تحقیقات توسط تیم کارشناسان ما، نیاز شناسی انجام خواهد شد.

چرا کسب و کار ها به اپلیکیشن موبایل اختصاصی نیاز دارند؟

در این جا فقط بحث در دسترس بودن یک کسب و کار مطرح نیست، چرا که با طراحی سایت این هدف قابل دست یابی است. یک موبایل اپلیکیشن می تواند امکانات گسترده تری را در اختیار کاربران تلفن های هوشمند قرار دهد. برای مثال با طراحی اپلیکیشن native و دسترسی به امکانات تلفن همراه مانند بلندگو و دوربین و … می توان تجربه ای متفاوت برای کاربران ایجاد کرد. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد که کاربران تلفن های هوشمند با نوع دیگری از دسترسی و طراحی آشنایی دارند و انتظارات متفاوتی دارند که در قالب اپ موبایل این انتظارات برآورده می شوند. برای مثال محققان این حوزه متوجه شده اند که تعداد کاربران تلفن های هوشمند که از طریق اپلیکیشن خرید خود را نهایی می کنند، نسبت به کاربرانی که از طریق وب سایت قصد خرید را دارند بیشتر است.

وب اپلیکیشن

وب اپلیکیشن (web application) در واقع به نرم افزار هایی گفته می شود که تنها با استفاده از مرورگر های وب نیز قابل استفاده می باشد. معمولا” وب اپلیکیشن ها پر محتوا نیستند و در آنها “عملکرد” حرف اول را می زند ، برای مثال سرویس gmail یک وب اپلیکیش می باشد .

بر اساس تعریفی که در بالا ارائه شد ، پس هر ابزار کاربردی که در بستر وب ایجاد شود و به صورت آنلاین در دسترس کاربران باشد یک وب اپلیکیشن نام دارد. حال این ابزار می تواند بخشی از خدمات سازمان شما باشد و یا یک ایده نو برای هوشمند سازی کسب و کار آنلاین.
برای مثال فرض کنید که یک شرکت بازرگانی دارید و مشتریان شما به صورت عمده از شما خرید می کنند و این پروسه به صورت سنتی و دستی می باشد ، حال شما می توانید بر اساس روش کار خود اقدام به طراحی یک وب اپلیکیشن نمایید که وظیفه آن ثبت سفارشات انبوه باشد ، شاید این سوال برایتان ایجاد شود که تفاوت آن با فرم های معمول تحت وب چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، فرم های معمول تنها وظیفه دریافت اطلاعات و ارسال آن را دارند و هیچ رویه خاصی را دنبال نمی کنند . اما در طراحی وب اپلیکیشن می توان روش کار تعریف کرد.
به این صورت که، برای مثال پس از دریافت سفارش چه فرآیند کاری اتفاق بیافتد، یا کاربر با چه پیغامی رو به رو شود و به چه صفحه ای هدایت شود. یا به منظور بازاریابی ، دسته ردیف محصولات مشابه را به مشتری شما نشان دهد.

یکی از ویژگی های مفید طراحی وب اپلیکیشن در آن است که ، در این رویه علاوه بر اینکه کاربران به آسانی می توانند از سیستم استفاده نمایند، آنالیز داده های بدست آمده از سیستم نیز آسان تر خواهد بود. همچنین وجود رویه در یک سیستم به جای روش های سنتی، علاوه بر صرفه جویی در زمان، خطاهای انسانی را نیز به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد داد.

طراحی وب اپلیکیشن چه مزایایی دارد ؟

طراحی وب اپلیکیشن باعث صرفه جویی در زمان می شود.
باعث مدیریت زمان می شود.
باعث کاهش خطای انسانی مجموعه می شود.
باعث کاهش هزینه های جانبی ناشی از خطا و زمان می شود.
باعث افزایش بازدهی پرسنل می شود.
باعث یکپارچه سازی اطلاعات و مستندات مجموعه می شود.
باعث افزایش رضایتمندی مشتریان می شود.

در خصوص مزایای طراحی وب اپلیکیشن برای کسب و کار ها می توان موارد زیادی را متذکر شد ، اما باید توجه کنید که اثرات آن با توجه به ایده اولیه و نیاز شما و نحوه توسعه و پیاده سازی می تواند متفاوت باشد.
شما می توانید با ایجاد تغییرات در کسب و کار سنتی خود و اجرا و پیاده سازی یک ایده ساده در بستر وب میزان درآمد خود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید و یا می توانید با طراحی و پیاده سازی یک وب اپلیکیشن (web application) مخصوص خدمات سازمان، هزینه های سازمان را تا حد قابل توجهی کاهش دهید و نظارت جامع تری بر روی روند های کاری و همچنین کارمندان مجموعه خود داشته باشید.

درخواست مشاوره

اگر در خصوص این که چه خدماتی از سازمان خود را می توانید در قالب وب اپلیکیشن پیاده سازی و ارائه نمایید و روند کاری مجموعه یا سازمان خود را هوشمند سازی نمایید، نیاز به مشاوره اختصاصی دارید، مشاورین داده پردازان راستین می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.