باشگاه مشتریان

توسعه فناوری اطلاعات در فضای کسب و کار این امکان را به وجود آورده است تا بتوان با طراحی باشگاه مشتریان از این ظرفیت در جهت اهداف مد نظر به نحو مطلوب استفاده نمود.

بر اساس هدف گذاری صورت گرفته در طراحی باشگاه مشتریان و آنالیز نوع مخاطب، ابزارهای مختلفی از جمله از جمله موبایل و تبلت ،کارت ،پیام کوتاه ، وب سایت ، بازی و سرگرمی ، مرکز تماس و نرم افزار قابل استفاده می باشند. انتخاب این ابزار یکی از مراحل طراحی باشگاه است که در صورتی که هوشمندانه انجام نشود می تواند حتی منجر به شکست کل پروژه شود. معمولا وقتی ابزارهای ترکیبی برای عضویت و حضور در یک باشگاه استفاده می شوند، کاربران استقبال بیشتری می کنند.

داده پردازان راستین با پشتوانه چندین سال فعالیت در زمینه طراحی باشگاه مشتریان و کسب تجربه در این حوزه ، موفق شده است که سبکی نوین از باشگاه مشتریان برای انواع کسب و کاره ها در حوزه های متنوع راه اندازی کند.

انواع کسب و کار ها سبب شده است که رابطه بین مشتری و کسب و کار متفاوتی ایجاد شود. بنابراین ارائه تنها یک راهکار برای باشگاه مشتریان نمی تواند موثر باشد. در داده پردازان راستین سناریو های متفاوتی برای راه اندازی باشگاه مشتریان مراکز درمانی و پزشکی ، باشگاه مشتریان کارگذاری ها و باشگاه مشتریان کسب و کارهای کوچک و …. ارائه می شود که باعث موفقیت پروژه باشگاه مشتریان خواهد شد.

داده پردازان راستین با در اختیار داشتن تیم فنی و بازرگانی خبره در این حوزه با برگزاری جلسه نیازها و ظرفیت های مجموعه شما را شناسایی و بر اساس آن اقدام به ارائه راهکار در خصوص طراحی باشگاه مشتریان مینماید و پس از طراحی و پیاده سازی آن امکانات و مشاوره های لازمه به جهت مدیریت باشگاه را در اختیار مشتریان قرار میدهد.