مدیریت ارتباط با مشتری  یا CRM چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری و یا CRM در عمل سیستمی است که برای بهبود ارائه خدمات به مشتری استفاده میشود . مشتریان در این تعریف شامل خریداران و دریافت کنندگان خدمات در بخش های مختلف یک شرکت خصوصی ، یک سازمان و حتی یک فروشگاه میشوند . منظور از مدیریت ارتباطات در این سیستم ، شناخت دقیق مشتریان ، تقسیم بندی شایسته آن ها و اهمیت دادن به نیازهای شناخته شده هر مشتری است تا بتوان با توجه به حساسیت ها و علایق و احساسات مشتری ،آنها را در گروه های مناسب طبقه بندی نمود و امور مربوط به هر گروه و یا مشتری را در فرآیند سازمانی دنبال کرد .

یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در صورت داشتن قابلیت یکپارچگی با سایر فرآیند های سازمانی و مشخص کردن گلوگاه های کاری ، نه تنها برای صاحبان کسب و کار ها مفید واقع خواهد شد، بلکه حداکثر مزیت را برای کاربران ایجاد میکند .

چرا ارتباط با مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ؟
پیش از این، در زمانی که مشتریان گزینه های محدودی برای انتخاب داشتند، ارائه خدمات با کیفیت برای کسب رضایت و وفاداری مشتری کافی بود. اما امروزه، در شرایطی که مشتریان در طوفانی از پیشنهادات جدید قرار می گیرند داشتن ارتباط با مشتری ضروریست و تنها در این صورت است که می توان از درخواست ها و احتیاجات مشتریان اطلاع پیدا کرد. در واقع مدیریت ارتباط با مشتری از الزامات ورود به پروسه وفادار سازی مشتریان می باشد.

اهدافی که با مدیریت ارتباط با مشتری قابل دست یابی است :

  • سیر صعودی افزایش مشتری
  • افزایش سود کمپانی
  • ارائه خدمات بهتر به مشتری
  • کسب وفاداری مشتری
  • موفقیت در مقابل رقیبان
  • درک نیازهای فعلی و آینده مشتریان و برنامه ریزی بلند مدت برای آن ها

دیدگاه شرکت داده پردازان راستین برای استقرار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با سایر شرکت های فعال در این حوزه کاملا” متفاوت میباشد، ما معتقد هستیم علاوه بر تعریف لغوی مدیریت ارتباط با مشتری میبایستی برای این سیستم تعریف دیگری نیز در نظر گرفت. و آن این میباشد که این سیستم برگرفته از طرز تفکر راس سازمان و اهداف سازمان در راستای رشد و خدمت رسانی به مشتریان مجموعه میباشد. مدیریت ارتباط با مشتری یک نرم افزار نمیباشد که در قالب نرم افزار جامع خریداری شود و در سازمان نصب شود. به استناد این دیدگاه، ما ابتدا سازمان شما را بررسی و آنالیز خواهیم کرد و پس از آن راهکار مدیریت ارتباط با مشتری مختص سازمان شما را ارائه خواهیم نمود.

مقاله کاربردی: ۵ راه برای بهبود مشتری مداری

برنامه وفادارسازی مشتریان چیست و شامل چه نوع پاداشی می باشد؟

ما چگونه کار میکنیم ؟

برای داده پردازان راستین شفافیت یک اصل میباشد و تمامی همکاران ما به موضوع پایبند هستند ، در این راستا ما کلیه اقداماتی که قصد انجام آن را داریم به صورت کامل مطرح و جزئیات آنها را مشخص میکنیم و بر اساس آن اقدام به اجرای پروژه مینماییم.

مقالات مرتبط

در وبلاگ داده پردازان راستین ، به صورت روزانه مقالات و مطالب جدید در حوزه طراحی سایت و تجارت الکترونیک منتشر میشود ، آنها را از دست ندهید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !