وب اپلیکیشن (web application) به نرم افزاری گفته میشود که با استفاده از مرورگر وب قابل استفاده میباشد ، معمولا” اپلیکیشن ها پر محتوا نیستند و در آنها “عملکرد” حرف اول را می زند ، برای مثال سرویس gmail یک وب اپلیکیش میباشد .

بر اساس تعریف بالا پس هر ابزار کاربردی که در بستر وب ایجاد شود یک وب اپلیکیشن نام دارد، حال این ابزار میتواند بخشی از خدمات سازمان شما باشد و یا یک ایده نو ، برای مثال فرض کنید که یک شرکت بازرگانی دارید و مشتریان شما به صورت عمده از شما خرید میکنند و این پروسه به صورت دستی میباشد ، حال شما میتوانید بر اساس روش کار خود اقدام به طراحی یک وب اپلیکیشن نمایید که وظیفه آن ثبت سفارشات انبوه باشد ، شاید این سوال برایتان ایجاد شود که تفاوت آن با فرم های معمول تحت وب چیست ؟ در پاسخ به این سوال ، فرم های معمول تنها وظیفه دریافت اطلاعات و ارسال آن را دارند و هیچ رویه خاصی را دنبال نمیکنند . اما در اپلیکیشن میتوان روش کار تعریف کرد که برای مثال پس از دریافت سفارش چه اتفاقی بیافتد. همچنین داده های بدست آمده قابل آنالیز می باشد.

وب اپلیکیشن چه مزایایی دارد ؟

راه اندازی یک وب اپلیکیشن برای خدمات یک سازمان باعث :

  • صرفه جویی در زمان میشود.
  • باعث مدیریت زمان میشود.
  • باعث کاهش هزینه های جانبی میشود.
  • باعث بالارفتن بازدهی پرسنل میشود.
  • باعث یکپارچه سازی اطلاعات میشود.
  • باعث افزایش رضایتمندی مشتریان میشود.

در باب مزایای وب اپلیکیشن میتوان موارد زیادی ذکر کرد ، اما اثرات آن نسبت به نیاز شما و یا ایده شما متفاوت خواهد بود.
شما میتوانید با اجرای یک ایده ساده در بستر وب به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید و یا میتوانید با ایجاد یک اپلیکیشن خاص خدمات خود هزینه های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید .

اگر در خصوص اینکه چه خدماتی از سازمان خود را در قالب اپلیکیشن ایجاد نمایید نیاز به مشاوره دارید، مشاورین داده پردازان راستین می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دمو سیستم  با ما تماس بگیرید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !