وب اپلیکیشن (web application) به نرم افزاری گفته میشود که با استفاده از مرورگر وب قابل استفاده میباشد ، معمولا” اپلیکیشن ها پر محتوا نیستند و در آنها “عملکرد” حرف اول را می زند ، برای مثال سرویس gmail یک وب اپلیکیش میباشد .

بر اساس تعریف بالا پس هر ابزار کاربردی که در بستر وب ایجاد شود یک وب اپلیکیشن نام دارد، حال این ابزار میتواند بخشی از خدمات سازمان شما باشد و یا یک ایده نو ، برای مثال فرض کنید که یک شرکت بازرگانی دارید و مشتریان شما به صورت عمده از شما خرید میکنند و این پروسه به صورت دستی میباشد ، حال شما میتوانید بر اساس روش کار خود اقدام به طراحی یک وب اپلیکیشن نمایید که وظیفه آن ثبت سفارشات انبوه باشد ، شاید این سوال برایتان ایجاد شود که تفاوت آن با فرم های معمول تحت وب چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، فرم های معمول تنها وظیفه دریافت اطلاعات و ارسال آن را دارند و هیچ رویه خاصی را دنبال نمیکنند . اما در طراحی وب اپلیکیشن میتوان روش کار تعریف کرد که برای مثال پس از دریافت سفارش چه اتفاقی بیافتد، یا کاربر با چه پیغامی رو به رو شود و به چه صفحه ای هدایت شود. همچنین آنالیز داده های بدست آمده از این طریق آسان تر میباشد.

طراحی وب اپلیکیشن چه مزایایی دارد ؟

تاثیرات راه اندازی یک وب اپلیکیشن (web application)  برای خدمات یک سازمان به شرح ذیل می باشد :

  • صرفه جویی در زمان میشود.
  • باعث مدیریت زمان میشود.
  • باعث کاهش خطای انسانی میشود.
  • باعث کاهش هزینه های جانبی میشود.
  • باعث بالارفتن بازدهی پرسنل میشود.
  • باعث یکپارچه سازی اطلاعات میشود.
  • باعث افزایش رضایتمندی مشتریان میشود.

در باب مزایای طراحی وب اپلیکیشن میتوان موارد زیادی ذکر کرد ، اما اثرات آن نسبت به نیاز شما و یا ایده شما متفاوت خواهد بود.
شما می توانید با ایجاد تغییرات در کسب و کار سنتی خود و اجرای یک ایده ساده در بستر وب به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید و یا میتوانید با ایجاد یک وب اپلیکیشن (web application) خاص خدمات خود هزینه های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید و نظارت بیشتری بر روی روند کاری مجموعه خود داشته باشید.

اگر در خصوص اینکه چه خدماتی از سازمان خود را می توانید در قالب وب اپلیکیشن ایجاد نمایید و روند کاری سازمان خود را هوشمند نمایید، نیاز به مشاوره دارید، مشاورین داده پردازان راستین می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دمو سیستم  با ما تماس بگیرید .

مقالات مرتبط

در وبلاگ داده پردازان راستین ، به صورت روزانه مقالات و مطالب جدید در حوزه طراحی سایت و تجارت الکترونیک منتشر میشود ، آنها را از دست ندهید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !