طراحی نرم افزار اختصاصی چیست؟

طراحی نرم افزار اختصاصی یا طراحی نرم افزار سفارشی، به طراحی و برنامه نویسی ای گویند که با توجه به نیاز ها و خواسته های یک سازمان خاص و مخصوص آن سازمان صورت گرفته است، و نرم افزار با توجه به نیاز های مجموعه شخصی سازی شده است.

چرا طراحی نرم افزار اختصاصی؟

هر روز شاهد این هستیم که قسمت های بیشتری از زندگی روزانه مردم تحت تاثیر تکنولوژی قرار میگیرد و از سنتی بودن فاصله میگیرد. این تغییرات در کسب و کارها نیز دیده می شود. امروزه بسیاری از کسب و کار ها با تکنولوژی به روز شده اند و با استفاده از راهکار های نوین، ضمن افزایش سهم خود از بازار، با هوشمند سازی کسب و کار خطای انسانی را کاهش داده اند.

با این حال تنوع کسب و کارها به قدری زیاد است که ممکن است نرم افزار متناسب با کسب و کار شما در بازار موجود نباشد. از طرفی نیاز های که شما دارید و سیاست هایی که در راستای رسیدن به اهدافتان دنبال می کنید، با سازمان ها و مجموعه های دیگر بسیار متفاوت خواهد بود، به همین دلیل به یک نرم افزار اختصاصی و سفارشی سازی شده، مخصوص خودتان احتیاج خواهید داشت.

چرا سازمان یا مجموعه شما به یک نرم افزار اختصاصی نیاز دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا به یک نرم افزار اختصاصی یا نرم افزار شخصی سازی شده برای کسب و کار خودتان احتیاج دارید یا خیر؟

در صورتی که پاسخ شما به سوالات زیر مثبت باشد، شما قطعاََ نیاز خواهید داشت تا به صورت اختصاصی برای شما طراحی نرم افزار صورت بگیرد:

  • مجموعه شما دائماََ درگیر خطا های انسانی می شود.
  • نیاز دارید که از راه دور نیز بتوانید بر سازمان خود نظارت کنید.
  • وقت و هزینه زیادی برای مستند سازی و انبار داری مصرف کرده اید، در حالی که برای شما نتیجه ای در برنداشته است.
  • فکر می کنید در صورتی که با مشتریانتان در ارتباط باشید موفق تر خواهید بود.

تمامی این موارد، نمونه ای از دلایل مهمی است که سازمان ها را بر آن میدارد که برای نرم افزار اختصاصی اقدام نمایند. هر سازمان و مجموعه کوچک یا بزرگ ممکن است درگیر موارد ذکر شده شود. اما چیزی که حائز اهمیت است، راه حلی برای بیرون آمدن از این گونه مشکلات می باشد. در صورتی که علت بروز مشکلات به روشنی مشخص نشود و برای حل آن یک راهکار هوشمند ارائه نشود، تنها سازمان مجبور به پرداخت هزینه اضافی شده است. همچنین علاوه بر هزینه، بحث زمان از دست رفته مجموعه نیز مطرح است.

بنابراین در داده پردازان راستین، برای ما مهمترین مرحله، شناسایی دقیق سازمان می باشد که شامل نیاز های خود سازمان و کاربران و مشتریان سازمان نیز می شود.

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و مطمئن نیستید که آیا برای کسب و کار خود به طراحی نرم افزار اختصاصی نیاز دارید یا نه، یا یک نرم افزار اختصاصی در چه زمینه هایی می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد، می توانید با کارشناسان داده پردازان راستین در این زمینه مشورت کنید.

داده پردازان راستین تجربه خوبی در زمینه طراحی نرم افزار اختصاصی دارد و باعث افتخار است که با سازمان ها مجموعه های به نامی در این زمینه همکاری داشته است.

ما چگونه کار می کنیم؟

مقالات مرتبط

در وبلاگ داده پردازان راستین ، به صورت روزانه مقالات و مطالب جدید در حوزه طراحی سایت و تجارت الکترونیک منتشر میشود ، آنها را از دست ندهید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !