طراحی اپ موبایل ، چرا طراحی اپلیکیشن موبایل اختصاصی برای کسب و کارها حائز اهمیت است؟

در عصر دیجیتال و دنیای امروز، روز به روز بر تعداد کاربران تلفن های هوشمند افزوده می شود. کاربرانی که شاید دانش استفاده از کامپیوتر را نداشته باشند، با تلفن های هوشمند به خوبی ارتباط برقرار کرده، از صفحات اجتماعی دیدن می کنند، جستجوی اینترنتی انجام می دهند و بسیاری از فعالیت های روزانه خود را وابسته به تلفن هوشمند می دانند. همچنین بهبود وضعیت اینترنت کشورمان در سال های اخیر باعث شده است تا کاربران بیشتری به اینترنت دسترسی داشته باشند. از این رو در سال های اخیر بسیاری از صاحبان و مدیران کسب و کار، چه آنان که پیش از این وارد دنیای تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین شده بودند و چه کسانی که تجربه حضور در فضای مجازی و تجارت الکترونیک را نداشته اند، به طراحی اپ موبایل توجه ویژه ای نشان داده اند. و آن را راهی برای ارتباط بهتر و ارائه خدمات بهتر به مشتریان می دانند.

اما آیا یک وب سایت به تنهایی نیاز های یک کسب و کار را فراهم نمی کند؟ چرا کسب و کار ها به اپلیکیشن موبایل اختصاصی نیاز دارند؟

در این جا فقط بحث در دسترس بودن یک کسب و کار مطرح نیست، چرا که با طراحی سایت این هدف قابل دست یابی است. یک موبایل اپلیکیشن می تواند امکانات گسترده تری را در اختیار کاربران تلفن های هوشمند قرار دهد. برای مثال با طراحی اپلیکیشن native و دسترسی به امکانات تلفن همراه مانند بلندگو و دوربین و … می توان تجربه ای متفاوت برای کاربران ایجاد کرد.  علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد که کاربران تلفن های هوشمند با نوع دیگری از دسترسی و طراحی آشنایی دارند و انتظارات متفاوتی دارند که در قالب اپ موبایل این انتظارات برآورده می شوند. برای مثال محققان این حوزه متوجه شده اند که تعداد کاربران تلفن های هوشمند که از طریق اپلیکیشن خرید خود را نهایی می کنند، نسبت به کاربرانی که از طریق وب سایت قصد خرید را دارند بیشتر است.

همچنین در تحقیقات صورت گرفته، کاربران تلفن های هوشمند اعلام کرده اند که کار با انواع اپلیکیشن ها بیشترین تعامل آنها با موبایل ها را شامل می شود. در واقع 80 درصد تعامل کاربران با تلفن های هوشمند در بستر اپلیکیشن موبایل صورت می گیرد.

انواع طراحی اپ موبایل با اهداف مختلف

یکی از راه های تبلیغاتی نوین، طراحی اپ موبایل با هدف جذب مشتری، وفادارسازی مشتری و تشویق مشتری می باشد.

بازاریابی مبتنی بر موبایل اپلیکیشن یک راه عالی برای رسیدن به مخاطبان هدف خود از طریق سرگرمی است. این نوع از کمپین ها به عنوان برنامه های تلفن همراه ایجاد می شوند که محصول یا خدمت مورد نظر را به مخاطبان معرفی می نماید.
یکی از ویژگی های این نوع از کمپین ها پیچیده نبودن آن ها است ، از همین رو میزان مشارکت مخاطبان را به صورت چشم گیری افزایش می دهد. بنابر این یک گزینه عالی برای کمپین بازاریابی به صورت آنلاین محسوب می شوند.

اپلیکیشن های موبایل با اهداف متفاوتی برای سیستم عامل های Android و IOS به عنوان پرمخاطب ترین سیستم های عامل تلفن های هوشمند طراحی می شوند.

طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی (مخصوص فروشگاه اینترنتی) ، طراحی اپ موبایل کاربردی ، طراحی اپ موبایل با اهدف تبلیغاتی و یا حتی طراحی اپ موبایل مکان محور با هدف وفاداسازی مشتری! معمولا، اهداف بیشتر کسب و کار ها از طراحی اپ موبایل حول یکی از این موارد می باشد.

اپلیکیشن های موبایل اختصاصی، مخصوص کسب و کار ها و سازمان ها، استارت آپ ها و ایده های نو می باشد. طراحی اپلیکیشن موبایل با توجه به اهداف مختلف، نیاز به مهارت های تخصصی دارد. همچنین در طراحی اپ موبایل، طراحی اپلیکیشن بر اساس نیاز های یک مجموعه یک اصل مهم برای طراحان و برنامه نویسان داده پردازان راستین است.  از آنجایی که کیفیت طراحی و توسعه اپ موبایل یکی از عواملی است که در انتشار اپلیکیشن در مارکت ها بررسی می شود ، کارشناسان ما مطمئن خواهند شد که کیفیت اپلیکیشن به گونه ای باشد که در بازار رقابتی نیاز های مشتریان و کاربرانشان را تامین نماید. همچنین قابلیت انتشار در app مارکت ها را داشته باشد.

برای مثال در طراحی اپ موبایل فروشگاه اینترنتی علاوه بر دردسترس بودن منو ها و کالا ها و شفاف بودن مراحل خرید، از این جهت که کاربران اطلاعات شخصی خود را در اختیار قرار می دهند، امنیت اطلاعات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما مطمئن می شویم که امنیت اطلاعات شما و کاربرانتان همواره حفظ شود.

در داده پردازان راستین، هدف طراحی اپ موبایل را بسیار حائز اهمیت می دانیم، از این رو پیش از هر گونه اقدامی، در طی جلسات و تحقیقات توسط تیم کارشناسان ما، نیاز شناسی انجام خواهد شد.

لینک های کاربردی : طراحی سایت ، باشگاه مشتریان ، فروشگاه اینترنتی ، استارت آپ

مقاله مرتبط: اصول طراحی اپلیکیشن کاربر پسند چیست؟

ترفند های معرفی یک اپلیکیشن در بازار مصرف

دلایل توسعه app ios با زبان Swift

انواع طراحی اپ موبایل کدام است و چه روشی برای کسب و کار شما مناسب است؟

۷ گام برای استخدام بهترین توسعه دهنده اپلیکیشن

اپلیکیشن هیبرید چیست؟ توسعه اپلیکیشن هیبرید چگونه است؟

مقالات مرتبط

در وبلاگ داده پردازان راستین ، به صورت روزانه مقالات و مطالب جدید در حوزه طراحی سایت و تجارت الکترونیک منتشر میشود ، آنها را از دست ندهید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !