طراحی اپ موبایل ، از چه رو برای کسب و کارها حائز اهمیت است؟

در عصر دیجیتال و دنیای امروز، روز به روز بر تعداد کاربران تلفن های هوشمند افزوده می شود. کاربرانی که شاید دانش استفاده از کامپیوتر را نداشته باشند، با تلفن های هوشمند به خوبی ارتباط برقرار کرده، از صفحات اجتماعی دیدن می کنند، جستجوی اینترنتی انجام می دهند و بسیاری از فعالیت های روزانه خود را وابسته به تلفن هوشمند می دانند. همچنین بهبود وضعیت اینترنت کشورمان در سال های اخیر باعث شده است تا کاربران بیشتری به اینترنت دسترسی داشته باشند.

از این رو در سال های اخیر بسیاری از صاحبان کسب و کار، چه آنان که پیش از این وارد دنیای تجارت آنلاین شده بودند و چه کسانی که تجربه تجارت الکترونیک را نداشته اند، به طراحی اپ موبایل توجه ویژه ای نشان داده اند. و آن را راهی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریانشان می دانند.

اما آیا یک وب سایت به تنهایی نیاز های یک کسب و کار را فراهم نمی کند؟

چرا کسب و کار ها به اپلیکیشن موبایل نیاز دارند؟

در این جا فقط بحث در دسترس بودن یک کسب و کار مطرح نیست، چرا که با طراحی سایت این هدف قابل دست یابی است. یک موبایل اپلیکیشن می تواند امکانات گسترده تری را در اختیار کاربران تلفن های هوشمند قرار دهد. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد که کاربران تلفن های هوشمند با نوع دیگری از دسترسی و طراحی آشنایی دارند و انتظارات متفاوتی دارند که در قالب اپ موبایل این انتظارات برآورده می شوند. برای مثال محققان متوجه شده اند که تعداد کاربران تلفن های هوشمند که از طریق اپلیکیشن خرید خود را نهایی می کنند، نسبت به کاربرانی که وب سایت قصد خرید را دارند بیشتر است.

همچنین در تحقیقات صورت گرفته،کاربران تلفن هوشمند اعلام کرده اند که کار با انواع اپلیکیشن ها بیشترین تعامل آنها با موبایل ها را شامل می شود.

در واقع 80 درصد تعامل کاربران با تلفن های هوشمند در بستر اپلیکیشن ها صورت می گیرد.

انواع طراحی اپ موبایل با اهداف مختلف

اپلیکیشن های موبایل با اهداف متفاوتی برای سیستم عامل های IOS و Android به عنوان پرمخاطب ترین سیستم های عامل تلفن های هوشمند طراحی می شوند.

طراحی اپ موبایل کاربردی، طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی (مخصوص فروشگاه اینترنتیطراحی اپ موبایل با اهدف تبلیغاتی و … . که معمولا، اهداف بیشتر کسب و کار ها حول یکی از این موارد می باشد.

اپلیکیشن های موبایل کاربردی، مخصوص کسب و کار ها و سازمان ها، استارت آپ ها و ایده های نو میباشد. طراحی اپلیکیشن موبایل با توجه به اهداف مختلف، نیاز به مهارت های تخصصی دارد. همچنین برای طراحان و برنامه نویسان داده پردازان راستین بسیار مهم می باشد که اپلیکیشن های طراحی شده با توجه به سیاست های یک مجموعه شخصی سازی شده باشد.

برای مثال در طراحی اپ موبایل فروشگاه اینترنتی علاوه بر دردسترس بودن منو ها و کالا ها و شفاف بودن مراحل خرید، از این جهت که کاربران اطلاعات شخصی خود را در اختیار قرار می دهند، امنیت اطلاعات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما مطمئن می شویم که امنیت اطلاعات شما و کاربرانتان همواره حفظ شود.

همچنین یکی از راه های تبلیغاتی نوین، طراحی اپ موبایل با هدف جذب مشتری، وفادارسازی مشتری و تشویق مشتری می باشد.

بازاریابی مبتنی بر موبایل اپلیکیشن موبایل یک راه عالی برای رسیدن به مخاطبان هدف خود از طریق سرگرمی است. این نوع از کمپین ها به عنوان برنامه های تلفن همراه ایجاد می شوند که محصول یا خدمت مورد نظر را به مخاطبان معرفی می نماید.
این کمپین ها بسیار پیچیده نیستند، از همین رو میزان مشارکت را به صورت چشم گیری افزایش می دهد. بنابر این یک گزینه عالی برای بازاریابی محسوب می شوند.

در داده پردازان راستین، هدف طراحی اپ موبایل را بسیار حائز اهمیت می دانیم، از این رو پیش از هر گونه اقدامی، در طی جلسات و تحقیقات توسط تیم کارشناسان ما، نیاز شناسی انجام خواهد شد.

لینک های کاربردی : طراحی سایت ، باشگاه مشتریان ، فروشگاه اینترنتی ، استارت آپ

مقاله مرتبط: اصول طراحی اپلیکیشن کاربر پسند چیست؟

مقالات مرتبط

در وبلاگ داده پردازان راستین ، به صورت روزانه مقالات و مطالب جدید در حوزه طراحی سایت و تجارت الکترونیک منتشر میشود ، آنها را از دست ندهید .

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !