سئو یا بهینه سازی وب سایت چیست؟

لغت SEO یا “سئو”، مخفف عبارت “Search Engine Optimization” است ، به طور خلاصه «بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو» میتواند یک تعریف مناسب باشد.

در واقع سئو، مجموعه‌ای از استراتژی‌ ها، تاکتیک‌ ها و تکنیک‌ ها است که با هدف افزایش تعداد بازدیدکنندگان یک سایت از طریق کسب موقعیت بهتر در فهرست نتایج موتورهای جستجو، انجام می‌شود.

چرا باید به بهینه سازی وب سایت (سئو) توجه ویژه ای داشت؟

حتی اگر به تازگی به معقوله وب و طراحی وب سایت وارد شده باشید، مطمئناََ در مورد اهمیت سئو وب سایت به کرات شنیده اید، اما چرا سئو (SEO) برای یک سایت اهمیت دارد؟

امروزه، ۹۳٪ تعامل کاربران با فضای آنلاین،‌ با جستجو کردن در موتورهای جستجو آغاز می‌شود. این یعنی بیشترین فعالیت کاربران در فضای مجازی، جستجو در موتور های جستجو نظیر گوگل می باشد.

موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟

به طور خلاصه، در مورد نحوه کار موتور های جستجو می توان گفت، زمانی که یک کاربر در موتور جستجو کلمه و یا عبارتی را جستجو می کند، موتور جستجو یک لیست از سایت هایی که شامل آن کلمات می باشد را دردسترس کاربر قرار می دهد. پس موتور های جستجو نقش مهمی در راهنمایی نمودن کاربران به وب سایت ها دارند. در این مرحله است که بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو اهمیت پیدا می کند. وب سایت هایی که در لیست نتایج جستجو رتبه بهتری داشته باشند و در ابتدای لیست نمایش داده شوند، می توانند کاربران بیشتری را جذب کنند و سهم بیشتری از بازار داشته باشند. رقابت برای جذب کاربر و بازدید کننده وب سایت باعث می شود که همه تمایل داشته باشند که در صدر لیست نتایج گوگل نمایش داده شوند.

راه حل بهینه سازی سایت (سئو) برای موتور های جستجو چیست؟

در خصوص بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (سئو سایت) می توان گفت که سئو از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول On site SEO است که بر روی طراحی سایت متمرکز می باشد و سئو Off site یا سئو برون سایتی که بر روی فعالیت های شبکه های مجازی متمرکز است. البته این بدان معنی نمی باشد که فعالیت های شبکه های مجازی بر روی رتبه بندی سایت ها موثر است. در واقع هدف از فعالیت شبکه مجازی شناخت مخاطب و افزایش ترافیک وب سایت است و از این طریق باعث بهبود  رتبه سایت در لیست نتایج جستجو می شود.

در داده پردازان راستین، مهمترین هدف ما این است که در راستای اهداف مشتریانمان حرکت کنیم. از این رو سئو سایت جز مواردی است که با حساسیت بسیاری به آن پرداخته می شود. علاوه بر اینکه برنامه نویسی وب به درستی و طبق تکنولوژی روز صورت می گیرد، با تحقیقات در حوزه فعالیت های مشتریان، کلمات کلیدی هر حوزه شناسایی شده و ارزش گذاری می شوند، در مرحله بعدی کارشناسان توانای داده پردازان راستین با توجه به درک صحیحی که از الگوریتم های موتور های جستجو دارند، در طراحی صفحات سایت از کلمات کلیدی با دقت استفاده نموده، تا تاثیر بیشتر بر روی موتور های جستجو بگذارند.

بخش دوم سئو مربوط به فعالیت های شبکه مجازی، بک لینک، آنشور ها و … می باشد. این بخش به خصوص برای نگه داری و افزایش رتبه در لیست نتایج گوگل حائز اهمیت می باشد. داده پردازان راستین در این بخش می تواند کنار شما باشد و در زمینه سئو راهنمایی و آموزش های لازم را به شما ارائه کند.

لینک کاربردی: طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی

مقاله مرتبط : بهینه سازی وب سایت چیست ؟ – آشنایی با مفهوم سئو

بهینه سازی سایت برای موبایل – اهمیت بهینه سازی سایت برای جستجو موبایل

چرا کمپین سئو سایت شما با شکست مواجه می شود؟

ما چگونه کار می کنیم؟

رضایتمندی مشتریان

ارسال پیام !