آنچه باید بدانید
بهترین برنامه ی پاداش برای مشتریان شما چیست؟
بهترین برنامه ی پاداش برای مشتریان شما چیست؟

برنامه یی که قول جوایز و پاداش هایی با ارزش در آینده را می دهد اما عمل نمی کند و یا برنامه یی که دقیقا به شما می گوید با تکرا رخرید، مشتری چه چیزی بدست خواهد آورد؟
نقطه آغازین این نوع سیستم ها را به سال ۱۹۷۳ میلادی باز گرداند زمانی که تاجران امریکایی به مشتریان خود نشان های معینی می دادند که مشتریان با جمع آوری آنها و ارائه مجدد آنها می توانستند محصول دیگری خریداری کنند.
در قرن نوزدهم این روش توسط بسیاری از تاجران و فروشندگان به کار رفت ، یکی از مثالهای موفق آن دوران شرکت گرین یونیون تی در امریکا بود که به مشتریانش بلیط هایی می داد که مشتریان با جمع آوری آنها می توانستند پس از مدتی یکی از کالاهای این شرکت را تهیه کنند. این نحوه تعامل با مشتریان پایه گذار حس اعتماد در بین مشتریانی شد نقطه شروع مجدد و نوین این نوع برنامه ها را می توان به می سال ۱۹۸۱ و خطوط هواپیمایی آمریکا ارجاع داد. نام این برنامه Advantagefrequentflyerprogram بود و هدف آن ارائه خدمات ویژه بر مبنای مایل مسافرتی و میزان بار برای مشتریانی بود از این خطوط هوایی زیاد استفاده می کردند. در این برنامه ها ، مشتری پوینت یا امتیازاتی را به هنگام خرید بلیط بدست میاورد بعدا میتوانست آنها را بعنوان پول نقد در ازای خرید بلیط یا حتی خرید دیگر محصولات پرداخت نماید. در دهه گذشته بسیاری از شرکتهای دیگر غیر هواپیمایی برنامه های پاداش خود را با این شرکتهای هواپیمایی تلفیق نمودند و مشتری میتوانست پوینتهای برنده شده از طریق خرید بلیط را در خرید کارت تلفن و حتی خرید بنزین مصرف کند. یکی از معضلات بزرگ در این نوع تفکر کپی برداری سریع از آنهاست. اکنون با گذشت سالها این خط هوایی در کلوب خود بیش از ۵۰ میلیون عضو فعال دارد و همین امر موجب می شود که ارزش برند این خط هوایی هر روز بالاتر رود. اصولا می توان مبنای فکری ایجاد همچنین بسته های را به وجود آمدن فضایی رقابتی در تجارت دانست، شرکت ها با انجام این برنامه ها سعی می کنند فضای رقابتی را با ایجاد یک حس وفادارانه در مشتریانشان به سمت خود بازگردانند از این رو برنامه های پاداش مشتری اغلب برنامه های “وفاداری ” نامیده می شود.
کنند. تحقیقات نشان می دهد موثرترین برنامه جهت افزایش نرخ وفاداری مشتریان، راه اندازی باشگاه مشتریان (CustomerClub) می باشد.
با طراحی برنامه های گوناگون جهت مدیریت تجربه مشتریان در باشگاه، علاوه بر ارائه خدمات جذاب گوناگون به اعضا، می توان از شبکه اجتماعی آنها نیز به عنوان مشتریان بالقوه بهره برد. باشگاه مشتریان از جمله مهمترین ابزارهای وفادارسازی مشتری جهت تحکیم و تقویت فعالیت های بازاریابی است. در واقع تمرکز باشگاه مشتریان بر روی توسعه روابط با مشتریان فعلی است. در تعریفی دیگر ))باشگاه مشتریان به عنوان یک حلقه برقرار کننده ارتباطات با افراد تعریف می شود، که به وسیله بنگاه اقتصادی و به منظور ایجاد ارتباطات مستقیم و منظم با مشتریان ایجاد شده و راهبری می شود. هدف باشگاه مشتریان، فعال کردن مشتریان و افزایش وفاداری آنها به وسیله ایجاد یک رابطه عاطفی با آنهاست((. همچنین یکی از اهداف راه اندازی باشگاه مشتریان افزایش دانش و اطلاعات بنگاه اقتصادی درباره رفتار و علایق مشتری خویش است. در واقع پس از ثبت نام مشتری در باشگاه مشتریان در هر بار مراجعه وی، بنگاه اقتصادی اطلاعات مفصلی در مورد رفتار مشتری، علائق و ساختار تقاضای وی دریافت می کند. می توان نتیجه گرفت که فرآیند مدیریت باشگاه مشتریان، مجموعه اقدامات سازمان یافته در جهت ایجاد، حفظ و افزایش وفاداری مشتریان نسبت به یک برند هستند و بر خلاف تصور رایج، در یک محصول نرم افزاری خلاصه و محدود نمی شوند. اما توسعه فناوری اطلاعات در فضای کسب و کار این امکان را به وجود آورده است تا بتوان از این ظرفیت در جهت اهداف مد نظر از راه اندازی باشگاه مشتریان به نحو مطلوب استفاده نمود.

سازمان هوشمند
سازمان هوشمند

آیا خروج یک نفر از سازمان شما باعث از هم پاشیدن سازمان خواهد شد؟
در صورتیکه پاسخ شما مثبت باشد می توان گفت که در سازمان شما روال های کاری نامشخص و نا مرتبط است و اطلاعات در آن به اشتراک گذاشته نشده است در این صورت شما نیاز به سیستمی دارید که در آن تمام اجزای سازمان را یکپارچه کرده و اطلاعات در بین تمام کارمندان به اشتراک گذاشته شود و مانع از تکرار بیهوده کارها شود.این سیستم ،فضایی را در سازمان ایجاد می كند كه در آن اطلاعات ، در زمان لازم در اختیار افرادی كه به آن نیاز دارند قرار می گیرد، یعنی همه كاركنان و همه چیز به یكدیگر مرتبط و متصل هستند و خروج یك نفر از سازمان باعث از هم پاشیدن هیچ چیز در سازمان نخواهد شد.
این سیستم در هر سازمانی متفاوت از سازمان های دیگر می باشد برای دستیابی به این موضوع نیازمند مشخص کردن مراحل انجام هر کار و نقش هر فرد در اجرای فرآیند ها هستیم، تا بر اساس این گردش اطلاعاتی، فرآیند کاری مناسب را طراحی کنیم.
یکی از مشکلاتی که در اجرای فرآیند های کاری با آن برخورد می کنیم، این است که پرسنل با تجمیع کار در کارتابل هاشون مواجه می شوند و نیاز به زمان زیادی صرف پیدا کردن کارهایی که باید در روز جاری انجام شوند دارند. یا با کارهایی مواجه می شوندکه نیاز به پیگیری در روز های آتی دارد و کارکنان شرکت نیاز دارند برای پیگیری این کارها زمانی را مشخص کنند تا در زمان مشخص به ایشان جهت پیگیری کار اطلاع داده شود. یا ممکن است برخی فرآیند های کاری مثل ارائه خدمات دوره ای، دارای زمانبندی جهت انجام مراحل مختلف باشد.با استفاده از ماژول انتظار می توانید تمامی این موارد رو جهت مدیریت امور و تسهیل هرچه بهتر کارها به راحتی اجرا کنید. می توانید در هر مرحله، کارهای در انتظار جهت پیگیری را مشاهده کنید و بدون اینکه کارها در کارتابل ها انباشته شوند، به سادگی و در موثر ترین زمان پیگیری کنیدو از این طریق همیشه کارتابل هایتان بروز باشند. حتی در بسیاری از موارد بدون دخالت کاربران و کاملا سیستماتیک، در بهترین زمان فعالیت های دیگری مانند ارسال پیام کوتاه، ایمیل و فاکس و … رو ایجاد و پیگیری کرد و یا وظیفه برای کاربران و …. رو تعریف و اجرا نمود. این امر باعث می شود تا بتوانیم بهتر از منابع استفاده کنیم. با ترکیب این قابلیت و گزارشات فرآیندی، می توانید دید خوبی بر روی نقاط انباشت کار و ضعف های فرآیندهای سازمان داشته باشید و بدانید در کدام قسمت ها با کمبود منابع مواجه هستید.
نكته مهم دیگر در تببین راهبرد این سیستم ، نگرش كل نگر است. سازمان باید نگرش جامع و كل نگر داشته باشد و این نگرش را در عملكرد محدود خود به كار گیردچرا که ممکن است سازمان شعب متعددی در شهرهای مختلف داشته باشد در این صورت باید روال های کلی مشخص شود .توجه داشته باشیم این سیستم نمی تواند مستقل از سایر برنامه های راهبردی سازمان عمل كند و باید همخوان و همسو با سایر اهداف كلان و راهبردهای سازمان باشد

راهکارهای تولید محتوای تازه
راهکارهای تولید محتوای تازه

تولید محتوای تازه بصورت هدفمند
کلمات و عباراتی که با زمینه کاری شما مرتبط هستند ولی رقابت کمی در صفحه اول گوگل برای آنها وجود دارد و یا نتایج صفحه اول بطور مرتب تغییر میکنند را شناسایی کرده و یک محتوای تازه و مفید متناسب با آن تهیه کنید.اگر در تلاش اول و با گذشت دو تا سه روز از ایندکس صفحه توسط گوگل خود را در نتایج صفحه اول مشاهده نکردید همین کار را با عبارتی طولانی تر و سادهتر امتحان کنید. با آزمون و خطا بخوبی با نحوه استفاده از این روش آشنا خواهید شد. گاهی اوقات عبارتی که گوگل بعنوان کلمه کلیدی محتوای تازه سایت انتخاب می کند با چیزی که در نظر شماست متفاوت است و فکر میکنید که جایگاه مناسبی بدست نیاورده اید. قبل از نتیجه گیری ترکیبات مختلف وعبارات پرکاربرد متن خود را مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است با لینک همان صفحه در عبارت دیگری به صفحه اول گوگل رسیده باشید.
محتوای تازه برای مطلب قدیمی
همه ما تجربه این موضوع را داشته ایم که صفحه مشخصی از سایت در یک یا دو کلمه کلیدی رتبه بسیار مناسبی مانند نتیجه اول یا دوم گوگل را داشته و بعد از گذشت مدتی جایگاه خود را از دست داده است. در این موارد استفاده از محتوای تازه و بروزرسانی آن صفحه میتواند تاثیر بسزایی در بهبود رتبه و برگشت به مکان قبلی را داشته باشد. برای اینکار کافی است تا در حد یک پاراگراف توضیحات تکمیلی به متن خود اضافه کنید. البته در نظر داشته باشید که محتوای تازه شما مربوط به موضوع صفحه بوده و شامل کلمه کلیدی مورد نظر نیز باشد. در برخی موارد مشاهده شده است که قرار گرفتن نظرات جدید در پایین یک صفحه میتواند از نظر گوگل به معنی محتوای تازه یا بروزرسانی مطلب شناخته شود ولی استفاده ابزاری از آن و ارسال نظرات هرز توسط خود صاحب سایت ممکن است موجب کاهش رتبه آن نیز گردد. پس از مدتی ممکن است امکان بروزرسانی یا افزودن محتوای جدید به یک صفحه وجود نداشته باشد، در این شرایط میتوانید مطلب جدیدی در همین موضوع نوشته و صفحه قبلی رابا کد ۳۱۰ به آن ریدایرکت کنید. در نظر داشته باشید که این کار معمولا برای سایت هایی که در زمینه دانلود فعال هستند و نسخه های جدیدی از نرم افزارهای قبلی را معرفی میکنند بسیار مناسب است.
محتوای تازه و مستمر
اگر شما عبارتی را میشناسید که به محتوای تازه رفتار مناسبی نشان میدهد و برای زمینه کاری شما با اهمیت است، میتوانید یک صفحه مشخص برای آن در سایت خود ایجاد کرده و بصورت مستمر اخبار و اطلاعات مربوط به آن را بروزرسانی کنید. بعنوان مثال برای یک سایت آموزش زبان انگلیسی ایجاد یک صفحه با نام “اصطلاحات انگلیسی” و افزودن مطالب مستمر به آن میتواند بسیارموثر باشد. در واقع این روش تنها دلیل موفقیت بسیاری از وبلاگ ها می باشد.
اگر دقت کرده باشید در چند ماه اخیر آدرس یک وبلاگ در صفحه اول گوگل بندرت به چشم میخورد مگر آنکه بطور مشخص و تخصصی در یک زمینه خاص
فعال باشد.
نکته ای که باید در نظر داشته باشید آن است که محتوای تازه به معنی تغییر محتوای قبلی سایت و انتشار دوباره آن نیست. ممکن است شما به این فکر بیافتید که یک مطلب را به چندین بیان مختلف نوشته و هربار بعنوان محتوای تازه در سایت خود انتشار دهید!جدا از تمام مسائل و نکات مربوط به سئو و محتوای تکراری این روش میتواند موجب نارضایتی بازدیدکنندگان سایت و کاربران شما شود. بسیاری از وبمستران تلاش زیادی برای جذب بازدیدکننده از طریق گوگل انجام میدهند ولی کوچکترین توجهی به حفظ آنها و تبدیل به بازدیدکنندگان دائمی و وفادار انجام نمیدهند.
تجربیات خود از ایجاد محتوای تازه یا بروزرسانی یک مطلب قدیمی و تغییرات ایجاد شده در رتبه بندی نتایج گوگل بر اثر این کار را با ما در میان بگذارید.

مطالب جدید
بهترین برنامه ی پاداش برای مشتریان شما چیست؟
بهترین برنامه ی پاداش برای مشتریان شما چیست؟

برنامه یی که قول جوایز و پاداش هایی با ارزش در آینده را می دهد اما عمل نمی کند و یا برنامه یی که دقیقا به شما می گوید با تکرا رخرید، مشتری چه چیزی بدست خواهد آورد؟
نقطه آغازین این نوع سیستم ها را به سال ۱۹۷۳ میلادی باز گرداند زمانی که تاجران امریکایی به مشتریان خود نشان های معینی می دادند که مشتریان با جمع آوری آنها و ارائه مجدد آنها می توانستند محصول دیگری خریداری کنند.
در قرن نوزدهم این روش توسط بسیاری از تاجران و فروشندگان به کار رفت ، یکی از مثالهای موفق آن دوران شرکت گرین یونیون تی در امریکا بود که به مشتریانش بلیط هایی می داد که مشتریان با جمع آوری آنها می توانستند پس از مدتی یکی از کالاهای این شرکت را تهیه کنند. این نحوه تعامل با مشتریان پایه گذار حس اعتماد در بین مشتریانی شد نقطه شروع مجدد و نوین این نوع برنامه ها را می توان به می سال ۱۹۸۱ و خطوط هواپیمایی آمریکا ارجاع داد. نام این برنامه Advantagefrequentflyerprogram بود و هدف آن ارائه خدمات ویژه بر مبنای مایل مسافرتی و میزان بار برای مشتریانی بود از این خطوط هوایی زیاد استفاده می کردند. در این برنامه ها ، مشتری پوینت یا امتیازاتی را به هنگام خرید بلیط بدست میاورد بعدا میتوانست آنها را بعنوان پول نقد در ازای خرید بلیط یا حتی خرید دیگر محصولات پرداخت نماید. در دهه گذشته بسیاری از شرکتهای دیگر غیر هواپیمایی برنامه های پاداش خود را با این شرکتهای هواپیمایی تلفیق نمودند و مشتری میتوانست پوینتهای برنده شده از طریق خرید بلیط را در خرید کارت تلفن و حتی خرید بنزین مصرف کند. یکی از معضلات بزرگ در این نوع تفکر کپی برداری سریع از آنهاست. اکنون با گذشت سالها این خط هوایی در کلوب خود بیش از ۵۰ میلیون عضو فعال دارد و همین امر موجب می شود که ارزش برند این خط هوایی هر روز بالاتر رود. اصولا می توان مبنای فکری ایجاد همچنین بسته های را به وجود آمدن فضایی رقابتی در تجارت دانست، شرکت ها با انجام این برنامه ها سعی می کنند فضای رقابتی را با ایجاد یک حس وفادارانه در مشتریانشان به سمت خود بازگردانند از این رو برنامه های پاداش مشتری اغلب برنامه های “وفاداری ” نامیده می شود.
کنند. تحقیقات نشان می دهد موثرترین برنامه جهت افزایش نرخ وفاداری مشتریان، راه اندازی باشگاه مشتریان (CustomerClub) می باشد.
با طراحی برنامه های گوناگون جهت مدیریت تجربه مشتریان در باشگاه، علاوه بر ارائه خدمات جذاب گوناگون به اعضا، می توان از شبکه اجتماعی آنها نیز به عنوان مشتریان بالقوه بهره برد. باشگاه مشتریان از جمله مهمترین ابزارهای وفادارسازی مشتری جهت تحکیم و تقویت فعالیت های بازاریابی است. در واقع تمرکز باشگاه مشتریان بر روی توسعه روابط با مشتریان فعلی است. در تعریفی دیگر ))باشگاه مشتریان به عنوان یک حلقه برقرار کننده ارتباطات با افراد تعریف می شود، که به وسیله بنگاه اقتصادی و به منظور ایجاد ارتباطات مستقیم و منظم با مشتریان ایجاد شده و راهبری می شود. هدف باشگاه مشتریان، فعال کردن مشتریان و افزایش وفاداری آنها به وسیله ایجاد یک رابطه عاطفی با آنهاست((. همچنین یکی از اهداف راه اندازی باشگاه مشتریان افزایش دانش و اطلاعات بنگاه اقتصادی درباره رفتار و علایق مشتری خویش است. در واقع پس از ثبت نام مشتری در باشگاه مشتریان در هر بار مراجعه وی، بنگاه اقتصادی اطلاعات مفصلی در مورد رفتار مشتری، علائق و ساختار تقاضای وی دریافت می کند. می توان نتیجه گرفت که فرآیند مدیریت باشگاه مشتریان، مجموعه اقدامات سازمان یافته در جهت ایجاد، حفظ و افزایش وفاداری مشتریان نسبت به یک برند هستند و بر خلاف تصور رایج، در یک محصول نرم افزاری خلاصه و محدود نمی شوند. اما توسعه فناوری اطلاعات در فضای کسب و کار این امکان را به وجود آورده است تا بتوان از این ظرفیت در جهت اهداف مد نظر از راه اندازی باشگاه مشتریان به نحو مطلوب استفاده نمود.

سازمان هوشمند
سازمان هوشمند

آیا خروج یک نفر از سازمان شما باعث از هم پاشیدن سازمان خواهد شد؟
در صورتیکه پاسخ شما مثبت باشد می توان گفت که در سازمان شما روال های کاری نامشخص و نا مرتبط است و اطلاعات در آن به اشتراک گذاشته نشده است در این صورت شما نیاز به سیستمی دارید که در آن تمام اجزای سازمان را یکپارچه کرده و اطلاعات در بین تمام کارمندان به اشتراک گذاشته شود و مانع از تکرار بیهوده کارها شود.این سیستم ،فضایی را در سازمان ایجاد می كند كه در آن اطلاعات ، در زمان لازم در اختیار افرادی كه به آن نیاز دارند قرار می گیرد، یعنی همه كاركنان و همه چیز به یكدیگر مرتبط و متصل هستند و خروج یك نفر از سازمان باعث از هم پاشیدن هیچ چیز در سازمان نخواهد شد.
این سیستم در هر سازمانی متفاوت از سازمان های دیگر می باشد برای دستیابی به این موضوع نیازمند مشخص کردن مراحل انجام هر کار و نقش هر فرد در اجرای فرآیند ها هستیم، تا بر اساس این گردش اطلاعاتی، فرآیند کاری مناسب را طراحی کنیم.
یکی از مشکلاتی که در اجرای فرآیند های کاری با آن برخورد می کنیم، این است که پرسنل با تجمیع کار در کارتابل هاشون مواجه می شوند و نیاز به زمان زیادی صرف پیدا کردن کارهایی که باید در روز جاری انجام شوند دارند. یا با کارهایی مواجه می شوندکه نیاز به پیگیری در روز های آتی دارد و کارکنان شرکت نیاز دارند برای پیگیری این کارها زمانی را مشخص کنند تا در زمان مشخص به ایشان جهت پیگیری کار اطلاع داده شود. یا ممکن است برخی فرآیند های کاری مثل ارائه خدمات دوره ای، دارای زمانبندی جهت انجام مراحل مختلف باشد.با استفاده از ماژول انتظار می توانید تمامی این موارد رو جهت مدیریت امور و تسهیل هرچه بهتر کارها به راحتی اجرا کنید. می توانید در هر مرحله، کارهای در انتظار جهت پیگیری را مشاهده کنید و بدون اینکه کارها در کارتابل ها انباشته شوند، به سادگی و در موثر ترین زمان پیگیری کنیدو از این طریق همیشه کارتابل هایتان بروز باشند. حتی در بسیاری از موارد بدون دخالت کاربران و کاملا سیستماتیک، در بهترین زمان فعالیت های دیگری مانند ارسال پیام کوتاه، ایمیل و فاکس و … رو ایجاد و پیگیری کرد و یا وظیفه برای کاربران و …. رو تعریف و اجرا نمود. این امر باعث می شود تا بتوانیم بهتر از منابع استفاده کنیم. با ترکیب این قابلیت و گزارشات فرآیندی، می توانید دید خوبی بر روی نقاط انباشت کار و ضعف های فرآیندهای سازمان داشته باشید و بدانید در کدام قسمت ها با کمبود منابع مواجه هستید.
نكته مهم دیگر در تببین راهبرد این سیستم ، نگرش كل نگر است. سازمان باید نگرش جامع و كل نگر داشته باشد و این نگرش را در عملكرد محدود خود به كار گیردچرا که ممکن است سازمان شعب متعددی در شهرهای مختلف داشته باشد در این صورت باید روال های کلی مشخص شود .توجه داشته باشیم این سیستم نمی تواند مستقل از سایر برنامه های راهبردی سازمان عمل كند و باید همخوان و همسو با سایر اهداف كلان و راهبردهای سازمان باشد

راهکارهای تولید محتوای تازه
راهکارهای تولید محتوای تازه

تولید محتوای تازه بصورت هدفمند
کلمات و عباراتی که با زمینه کاری شما مرتبط هستند ولی رقابت کمی در صفحه اول گوگل برای آنها وجود دارد و یا نتایج صفحه اول بطور مرتب تغییر میکنند را شناسایی کرده و یک محتوای تازه و مفید متناسب با آن تهیه کنید.اگر در تلاش اول و با گذشت دو تا سه روز از ایندکس صفحه توسط گوگل خود را در نتایج صفحه اول مشاهده نکردید همین کار را با عبارتی طولانی تر و سادهتر امتحان کنید. با آزمون و خطا بخوبی با نحوه استفاده از این روش آشنا خواهید شد. گاهی اوقات عبارتی که گوگل بعنوان کلمه کلیدی محتوای تازه سایت انتخاب می کند با چیزی که در نظر شماست متفاوت است و فکر میکنید که جایگاه مناسبی بدست نیاورده اید. قبل از نتیجه گیری ترکیبات مختلف وعبارات پرکاربرد متن خود را مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است با لینک همان صفحه در عبارت دیگری به صفحه اول گوگل رسیده باشید.
محتوای تازه برای مطلب قدیمی
همه ما تجربه این موضوع را داشته ایم که صفحه مشخصی از سایت در یک یا دو کلمه کلیدی رتبه بسیار مناسبی مانند نتیجه اول یا دوم گوگل را داشته و بعد از گذشت مدتی جایگاه خود را از دست داده است. در این موارد استفاده از محتوای تازه و بروزرسانی آن صفحه میتواند تاثیر بسزایی در بهبود رتبه و برگشت به مکان قبلی را داشته باشد. برای اینکار کافی است تا در حد یک پاراگراف توضیحات تکمیلی به متن خود اضافه کنید. البته در نظر داشته باشید که محتوای تازه شما مربوط به موضوع صفحه بوده و شامل کلمه کلیدی مورد نظر نیز باشد. در برخی موارد مشاهده شده است که قرار گرفتن نظرات جدید در پایین یک صفحه میتواند از نظر گوگل به معنی محتوای تازه یا بروزرسانی مطلب شناخته شود ولی استفاده ابزاری از آن و ارسال نظرات هرز توسط خود صاحب سایت ممکن است موجب کاهش رتبه آن نیز گردد. پس از مدتی ممکن است امکان بروزرسانی یا افزودن محتوای جدید به یک صفحه وجود نداشته باشد، در این شرایط میتوانید مطلب جدیدی در همین موضوع نوشته و صفحه قبلی رابا کد ۳۱۰ به آن ریدایرکت کنید. در نظر داشته باشید که این کار معمولا برای سایت هایی که در زمینه دانلود فعال هستند و نسخه های جدیدی از نرم افزارهای قبلی را معرفی میکنند بسیار مناسب است.
محتوای تازه و مستمر
اگر شما عبارتی را میشناسید که به محتوای تازه رفتار مناسبی نشان میدهد و برای زمینه کاری شما با اهمیت است، میتوانید یک صفحه مشخص برای آن در سایت خود ایجاد کرده و بصورت مستمر اخبار و اطلاعات مربوط به آن را بروزرسانی کنید. بعنوان مثال برای یک سایت آموزش زبان انگلیسی ایجاد یک صفحه با نام “اصطلاحات انگلیسی” و افزودن مطالب مستمر به آن میتواند بسیارموثر باشد. در واقع این روش تنها دلیل موفقیت بسیاری از وبلاگ ها می باشد.
اگر دقت کرده باشید در چند ماه اخیر آدرس یک وبلاگ در صفحه اول گوگل بندرت به چشم میخورد مگر آنکه بطور مشخص و تخصصی در یک زمینه خاص
فعال باشد.
نکته ای که باید در نظر داشته باشید آن است که محتوای تازه به معنی تغییر محتوای قبلی سایت و انتشار دوباره آن نیست. ممکن است شما به این فکر بیافتید که یک مطلب را به چندین بیان مختلف نوشته و هربار بعنوان محتوای تازه در سایت خود انتشار دهید!جدا از تمام مسائل و نکات مربوط به سئو و محتوای تکراری این روش میتواند موجب نارضایتی بازدیدکنندگان سایت و کاربران شما شود. بسیاری از وبمستران تلاش زیادی برای جذب بازدیدکننده از طریق گوگل انجام میدهند ولی کوچکترین توجهی به حفظ آنها و تبدیل به بازدیدکنندگان دائمی و وفادار انجام نمیدهند.
تجربیات خود از ایجاد محتوای تازه یا بروزرسانی یک مطلب قدیمی و تغییرات ایجاد شده در رتبه بندی نتایج گوگل بر اثر این کار را با ما در میان بگذارید.