وب اپلکیشن

وب اپلیکیشن

وب اپلیکیشن چیست ؟
وب اپلیکیشن (web application) به نرم افزاری گفته میشود که با استفاده از مرورگر وب قابل استفاده میباشد ، معمولا” اپلیکیشن ها پر محتوا نیستند و در آنها “عملکرد” حرف اول را می زند ، برای مثال سرویس gmail یک وب اپلیکیش میباشد .
بر اساس تعریف بالا پس هر ابزاری کاربردی که در بستر وب ایجاد شود یک وب اپلیکیشن نام دارد ، حال این ابزار میتواند بخشی از خدمات سازمان شما باشد و یا یک ایده نو ، برای مثال فرض کنید که یک شرکت بازرگانی دارید و مشتریان شما به صورت عمده از شما خرید میکنند و این پروسه به صورت دستی میباشد ، حال شما میتوانید بر اساس روش کار خود اقدام به طراحی یک وب اپلیکیشن نمایید که وظیفه آن ثبت سفارشات انبوه باشد ، شاید این سوال برایتان ایجاد شود که تفاوت آن با فرم های معمول تحت وب چیست ؟ در پاسخ به این سوال ، فرم های معمول تنها وظیفه دریافت اطلاعات و ارسال آن را دارند و هیچ رویه خاصی را دنبال نمیکنند . اما در اپلیکیشن میتوان روش کار تعریف کرد که برای مثال پس از دریافت سفارش چه اتفاقی بیافتد .

وب اپلیکیشن چه مزایایی دارد ؟
راه اندازی یک اپلیکیشن برای خدمات یک سازمان باعث :
– صرفه جویی در زمان میشود.
– باعث مدیریت زمان میشود
– باعث کاهش هزینه های جانبی میشود .
– باعث بالارفتن بازدهی پرسنل میشود
– باعث یکپارچه سازی اطلاعات میشود
– باعث افزایش رضایتمندی مشتریان میشود

در باب مزایای وب اپلیکیشن میتوان موارد زیادی ذکر کرد ، اما اثرات آن نسبت به نیاز شما و یا ایده شما میتواند متفاوت باشد .
شما میتوانید با اجرای یک ایده ساده در بستر وب به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید و یا میتوانید با ایجاد یک اپلیکیشن خاص خدمات خود هزینه های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید .

اگر در خصوص اینکه چه خدماتی از سازمان خود را در قالب اپلیکیشن ایجاد نمایید نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید ما پس از بررسی سازمان شما و شناسایی مورادی که میتواند در قالب یک اپلیکیشن اجرا شوند را به شما خواهیم گفت و پس از بررسی و تحقیق در خصوص به پیاده سازی آن خواهیم پرداخت .