شبکه آواگستر

در سالهای گذشته فروش اینترنت تفاوت بسیار زیادی با آنچه امروز در بازار شاهد آن هستیم داشته است مشتریان با وسواس بیشتری عمل می کنند آن ها بین ارائه دهندگان مختلف با دقت بیشتری انتخاب می کنند . در این میان وجود سیستم های وفادار سازی مشتری امری حیاتی برای این دسته از سازمان ها محسوب می گردد.
از این رو متخصصان DPR با این رویکرد اقدام به اجرای یک طرح با بیشترین تطبیق با اصول فنی و خواست آواگستر نمودند سیستم ثبت شکایات ، سیستم میزان رضایتمندی ، سیستم سفارش اینترنتی ، سیستم ثبت پیشنهادات و انتقادات و CRM راهکارهایی در زمینه وفادارسازی مشتریان آواگستر به شمار می آید .
از طرف دیگر حمایت از مصرف کنندگان به عنوان برنامه کلیدی آن سازمان مطرح گردید که DPR با راه اندازی سیستم جامع پشتیبانی ،گوش فرا دادن و از همه مهمتر فهمیدن و درک مشتری را به امری آسان در آواگستر مبدل نمود .

طراحی سایت آواگستر در جهت معرفی کامل این سازمان با جدیدترین متدهای طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت اجرا گردید.در طراحی سایت این سازمان کلیه مراحل بهینه سازی وب سایت اعم از بهینه سازی عکس ها فشرده سازی کدها امکان تبادل کلیه فایلها به صورت یکجا و ریسپانسیو بودن سایت لحاظ گردید .
در نهایت خدمت رسانی به کاربران آواگستر در جهت تقویت ارائه خدمات به مشتریان از طریق راه اندازی باشگاه مشتریان آواگستر صورت پذیرفت.

' ,'

', '
' ); */?>

خدمات ما در این سازمان

باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان آواگستر یکی دیگر از افتخارات ما در همکاری با آن مجموعه میباشد ، ما با درک نیاز ها و بهره گیری از توانایی های تیم DPR بر اساس الگوهای بازی وار سازی و یا Gamification اقدام به ایجاد الگوهای وفادارسازی مشتریان نموده ایم و بر اساس این الگو ها مجموعه ای تحت نام باشگاه مشتریان ایجاد کرده ایم که هدف آن ارائه خدمات در راستای وفادارسازی مشتریان میباشد .


باشگاه مشتریان
وب سایت

وب سایت

همانطور که ذکر گردید طراحی سایت آواگستر در راستای معرفی کامل این سازمان انجام پذیرفته است طراحی گرافیکی بر اساس اصول معماری اطلاعات انجام شده است ، ما با جمع آوری اطلاعات دقیق در میان جامعه کاربران آن سازمان و با در نظر گرفتن نیازهای سازمان و یکپارچه سازی آنها معماری اطلاعات را انجام دادیم و بر این اساس با بهره گیری از تکنولوژی های روز اقدام به پیاده سازی آن نموده ایم .